Do kogo adresowane są nasze szkolenia?
Do wszystkich, którzy kochają fotografować i chcieliby to robić lepiej! Biebrzańskie Spotkania Fotograficzne dedykujemy miłośnikom Natury i krajobrazu oraz aktywnego wypoczynku. PhotoWalk to krótsze, kilkugodzinne spacery fotograficzne, poświęcone wybranej dziedzinie fotografii. Oferujemy także Warsztaty Fotografii Cyfrowej (jednodniowe, weekendowe lub cykliczne) przeznaczone są dla osób chcących zdobyć ogólną wiedzę fotograficzną oraz dla tych, którzy posiedli już podstawy wiedzy, lecz chcieliby fotografować bardziej kreatywnie. Warsztaty Fotograficzne dla Dzieci mają za zadanie rozwinąć spostrzegawczość, inwencję twórczą oraz wrażliwość na piękno otaczającego nas świata. Bez względu na temat przewodni, warsztaty mają stanowić inspirację do robienia lepszych technicznie i ciekawszych artystycznie zdjęć. Oferujemy także Korepetycje Fotograficzne przeznaczone są dla tych, którzy preferują indywidualny tok pracy i chcą dostosować jej rytm do własnych potrzeb i możliwości czasowych.

Co wyróżnia nasze warsztaty?
Pragniemy, aby spotkanie z nami zaowocowało zdobyciem przydatnej wiedzy fotograficznej, zrobieniem wielu ciekawych zdjęć i zapewniało jednocześnie chwilę wytchnienia od codziennej gonitwy. To dlatego nasze warsztaty prowadzimy na bazie zajęć indywidualnych lub w niewielkich grupach. Daje to maksimum komfortu oraz możliwość wprowadzenia elementów pracy indywidualnej, co pozwala z kolei na lepsze i szybsze przyswajanie wiedzy oraz możliwość nieskrępowanej dyskusji.

Czy istnieje możliwość zorganizowania szkoleń dla większych grup?
Dla większych grup organizujemy fotograficzne spacery tematyczne oraz wykłady/prelekcje z prezentacją zdjęć. Tego typu aktywności można z powodzeniem wpleść w program firmowych szkoleń, wyjazdów integracyjnych bądź szkolnych zajęć edukacyjnych (jak np. Zima czy Lato w Mieście, kolonie, zielone szkoły itp). Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Czy w warsztatach mogą brać udział dzieci?
Większość warsztatów przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Oferujemy również warsztaty dla dzieci, szkolenia fotograficzne dla Mam z dziećmi oraz warsztaty rodzinne! Terminy, lokalizacje oraz czas trwania możemy dopasować do indywidualnych potrzeb.

Czy muszę mieć własny sprzęt fotograficzny?
Posiadanie własnego sprzętu podczas warsztatów jest wskazane, aby móc w pełni wykorzystać potencjał szkolenia (znaczną część stanowią bowiem zajęcia praktyczne). Nie musi to być jednak sprzęt profesjonalny. Mile widziana będzie amatorska lustrzanka, bezlusterkowiec a nawet zaawansowany aparat kompaktowy czy hybrydowy.

Co można zobaczyć podczas pobytu nad Biebrzą?
Biebrzański Park Narodowy to jedno z najpiękniejszych i najbardziej unikalnych przyrodniczo miejsc na skalę europejską. Każdy miesiąc daje okazję do obserwacji coraz to innych zwierząt i roślin. Na terenie Parku występuje m.in. blisko 50 gatunków ssaków, ponad 280 gatunków ptaków oraz 700 gatunków motyli! Biebrzański Park Narodowy to także unikalna flora z 900 gatunkami roślin naczyniowych. 90 gatunków roślin podlega ochronie, zaś do najrzadszych należą: rosiczka długolistna, skrzyp pstry, widłak wroniec, wąkrotka zwyczajna, kosaciec bezlistny oraz 20 gatunków storczykowatych z obuwikiem pospolitym na czele. Postaramy się odkryć przed Państwem przynajmniej cząstkę tego bajecznie bogatego świata…

Jak ubrać się na warsztaty?
Na wszystkie zajęcia plenerowe należy ubrać się adekwatnie do panujących danego dnia warunków pogodowych. W przypadku warsztatów przyrodniczych, warto zabrać ze sobą kawałek karimaty lub podgumowany koc, dzięki któremu bez problemów będzie można fotografować z pozycji leżącej, bez obawy o zamoczenie bądź zabrudzenie ubrania. Biebrzańskie Spotkania Fotograficzne to warsztaty odbywające się na łonie natury. Teoria fotografii zajmuje tu niewielką część dnia. Pozostały czas spędzamy w terenie, często na szlakach pieszych. Odpowiednio dobrana do pory roku i pogody odzież jest więc esencjalna. W okresie wiosennym warto pomyśleć o ciepłym swetrze, nieprzemakalnej kurtce. W miesiącach letnich powinniśmy zabrać ze sobą przewiewne, lecz chroniące przed promieniami słońca i owadami ubrania. W okresie jesienno-zimowym konieczne będą ubrania chroniące przed chłodem, wiatrem oraz wilgocią i deszczem. Niezwykle ważne jest także odpowiednie obuwie. Buty do hikingu stabilizują stopy i kostki, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka kontuzji podczas marszu po nierównym czy śliskim terenie. Od późnej wiosny do wczesnej jesieni, powinniśmy zaopatrzyć się też w spray przeciwko kleszczom i komarom. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy na ten temat dodatkowych informacji.

Nie pasuje mi żaden termin zamieszczony na stronie. Co mam zrobić?
Skontaktować się z nami! Na życzenie, organizujemy szkolenia, dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb oraz możliwości czasowych.

Jak zarezerwuję termin i zapłacę za warsztaty?
Rezerwacji najlepiej dokonywać e-mailowo lub poprzez formularz kontaktowy, znajdujący się na stronie. Potwierdzenie otrzymania zgłoszenia przesyłamy w ciągu 48 godzin od chwili jego nadejścia. W tym czasie wyślemy do Państwa także wiadomość, zawierającą szczegółowe informacje, dotyczące wybranego przez Państwa szkolenia. Ostateczne potwierdzenie rezerwacji miejsca następuje po otrzymaniu zaliczki lub wpłaty za uczestnictwo w szkoleniu. Akceptujemy płatności w postaci przelewów bankowych. W przypadku rezerwacji, dokonywanych “w ostatniej chwili”, istnieje możliwość uiszczenia opłaty za uczestnictwo w warsztatach w dniu szkolenia w formie gotówkowej.

 

Przewiń do góry